Αρχική / AEKPASSION / Δεν χάνουν με τίποτα οι «Μάγκες»

Δεν χάνουν με τίποτα οι «Μάγκες»

Επικράτησαν με 41-23 του ΑΣΕ Δούκα για το πρωτάθλημα εντός έδρας.

Με μια εμφατική εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο μέρος, το τμήμα χάντμπολ της «Ένωσης» επικράτησε με 41-23 του ΑΣΕ Δούκα για την Handball Premier.

Στο πρώτο ημίωρο, οι φιλοξενούμενοι ήταν σχετικά κοντά στο σκορ (3-3, 4-4) αλλά οι «κιτρινόμαυροι» φόρτσαραν (7-4, 10-7,16-11) και έκλεισαν το πρώτο μέρος με σκορ 19-13. Στην επανάληψη, η ομάδα του Αλέξη Αλβανού συνέχισε να πατά γκάζι και έφτασε την διαφορά στα δέκα γκολ (27-17). Προϊόντος του χρόνου, η διαφορά αύξανε και οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των «κιτρινόμαυρων», με το 41-23 να αποτελεί το τελικό σκορ.

Πλέον, ο Αλβανός και οι παίκτες του στρέφουν το μυαλό τους στην αναμέτρηση με την Άλινγκσας για το EHF Cup που θα γίνει την Κυριακή στο ίδιο γήπεδο με την αποψινή αναμέτρηση.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 7-4, 10-7, 14-11, 16-11, 19-13 (ημ.), 23-13, 27-17, 30-17, 34-19, 37-20, 41-23

Γεννήθηκα τον Ιούλιο του 2000. Παρά το γεγονός ότι είμαι μόλις 10 λεπτά από το Στάδιο Καραϊσκάκη με τα πόδια, αγάπησα και συνεχίζω να αγαπώ την ΑΕΚ. Το πάθος μου για το γράψιμο και τον Δικέφαλο Αετό με οδήγησαν σε αυτό το site. Είμαι επίσης απόφοιτος του τμήματος Διεθνών Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών του Παντείου Πανεπιστημίου και λάτρης της Ιστορίας. Τιμή μου που συνεργάζομαι με την ομάδα του AEKPASSION, η οποία με αγκάλιασε από την πρώτη στιγμή.

Χάντμπολ: Ήττα για την ΑΕΚ στη Δράμα

Την ήττα με 29-26 γνώρισε η ομάδα χάντμπολ της ΑΕΚ στη Δράμα. Η “Ένωση” ηττήθηκε …