Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Εύκολη νίκη για την Κ17 της ΑΕΚ επί του Ατρομήτου

Εύκολη νίκη για την Κ17 της ΑΕΚ επί του Ατρομήτου

Με 3-0 για το αντίστοχο πρωτάθλημα της Super League.

Η ομάδα Κ17 της «Ένωσης» πέτυχε μια εύκολη νίκη επί του Ατρομήτου με 3-0 στα Σπάτα και τις εγκαταστάσεις Athens LifeTech Park για την 17η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Super League.

Οι γηπεδούχοι σημείωσαν δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο από ισάριθμα χτυπήματα πέναλτι των Ανδριώτη και Ψυχογιού στο 22′ και στο 31′ αντίστοιχα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πιο ισορροπημένο και ο Ατρόμητος προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι, όμως στο 86′ ήρθε ένα πολύ ωραίο σε εκτέλεση γκολ με σουτ του Κωσκολέτου μετά από ασίστ του Αβράσογλου, με το οποίο η ΑΕΚ “κλείδωσε” τη νίκη της.

Η σύνθεση της ΑΕΚ:

ΑΕΚ (Πέτρος Τασουνίδης): Δούκας, Σελλάς (77′ Αρβανιτάκης) Τσαραμανίδης (77′ Λιγάτος) Μπούσιος, Μαρκόπουλος (60′ Κουτσουδάκης), Ντάνι, Αβράσογλου, Ψυχογιός (46′ Κωσκολέτος) Ανδριώτης (60′ Παπαδημητρίου) Λεοντής, Διαμαντόπουλος.

Γεννήθηκα τον Ιούλιο του 2000. Παρά το γεγονός ότι είμαι μόλις 10 λεπτά από το Στάδιο Καραϊσκάκη με τα πόδια, αγάπησα και συνεχίζω να αγαπώ την ΑΕΚ. Το πάθος μου για το γράψιμο και τον Δικέφαλο Αετό με οδήγησαν σε αυτό το site. Είμαι επίσης απόφοιτος του τμήματος Διεθνών Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών του Παντείου Πανεπιστημίου και λάτρης της Ιστορίας. Τιμή μου που συνεργάζομαι με την ομάδα του AEKPASSION, η οποία με αγκάλιασε από την πρώτη στιγμή.

Μπρούνο Άλβες: «Τιμή μου που είμαι μέλος αυτού του συλλόγου» (pic)

Ο Αθλητικός Διευθυντής του «Δικεφάλου» μίλησε στην εκδήλωση των 100 χρόνων που διεξήχθη στην «Αγιά …