Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Η Κ 17 της ΑΕΚ συνέτριψε τον ΟΦΗ στην Κρήτη

Η Κ 17 της ΑΕΚ συνέτριψε τον ΟΦΗ στην Κρήτη

Με 6-2 συνέτριψε η ομάδα της Κ 17 της ΑΕΚ στο Ηράκλειο την αντίστοιχη του ΟΦΗ σε αγώνα για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2021-22.

Οι νεαροί παίκτες του Γενναίου Καραχάλιο ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και αυτό προκύπτει εύλογα και από το τελικό σκορ. Το σκορ στο ημίχρονο ήταν 1-3 με τα γκολ των Χατζηνικολάου (3′) Μούτσα (38′) και Πετράτου (40′) ενώ ο ΟΦΗ μείωσε στο 43′ με τον Φανουράκη.

Το δεύτερο μέρος δεν διέφερε και πολύ από το πρώτο κι έτσι η ομάδα του Γενναίου Καραχάλιου έφτασε σε δύο ακόμα τρία γκολ, ένα με τον Κλάψα (60′) και δύο με τον Κοντορουχά (63′, 86′). Είχε μειώσει προσωρινά σε 2-5 στο 81′ για τον ΟΦΗ ο Φαϊτάκης.

ΑΕΚ (Γενναίος Καραχάλιος): Μπαλαμώτης, Σβίγκος, Γιαματζίδης, Κοσίδης, Χατζηνικολάου, Μαρούτσης, Κρουσελνίτσκι (46′ Κολιμάτσης) Μούτσα (78′ Πλανάκης). Κλάψας (65′ Δημητριάδης) Ανδρικόπουλος (55′ Κοντορουχάς) Πετράτος (55′ Γεωργέας).