Αρχική / AEKPASSION / Η κριτική των παικτών της ΑΕΚ

Η κριτική των παικτών της ΑΕΚ

Δείτε την βαθμολογία των παικτών της ΑΕΚ, μετά τη νίκη επί του Ν.Π.Σ. Βόλου με  4-2 για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ΑΕΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Ν.Π.Σ. Βόλου αλλά έβγαλε αντίδραση και κέρδισε με (4-2) και πήρε προβάδισμα πρόκρισης για την τετράδα του Κυπέλλου Ελλάδος.

Δείτε αναλυτικά την κριτική των «κιτρινόμαυρων» και τη βαθμολογία  τους -με άριστα το 10:

Τσιντώντας (8): Γλίτωσε την ΑΕΚ σε τέσσερις περιπτώσεις δύο στο πρώτο μέρος και δύο στο δεύτερο στο τετ α τετ του Δουβίκα και το φάουλ του Νίνη.

Νταντσένκο (2): Κακή εμφάνιση του Ουκράνου μπακ ήταν βαρής, εκτός κλίματος, με πολλά λάθη και η πάσα του σε λάθος χρόνο στον Κριστιστιτς έφερε τη φάση του πρώτου γκολ του Βόλου.

Μιτάι (5): Στο πρώτο 20ο λεπτό είχε πολλά προβλήματα από τον Περέα, ενώ επιθετικά είχε δύο τρεις καλές προσπάθειες στο δεύτερο ημίχρονο βελτίωσε την εικόνα του και αμυντικά.

Νεντελτσεάρου (2): Εκτός κλίματος και αυτός με πολλές κακές τοποθετήσεις ευθύνεται στο δεύτερο γκολ, ενώ είχε δύο αβίαστες λάθος πάσες στο δεύτερο ημίχρονο από τη μια βγήκε και το τετ -α -τετ του Δουβίκα.

Τσιγκρίνσκι (4): Εκτός ρυθμού ο Τσίγκρι είχε κάποιες σωστές επεμβάσεις.

Κρίστιτσιτς (3): Η βαθμολογία του θα ήταν (2), αλλά τον ανεβάζει η πάσα που έκανε στον       Τάνκοβιτς στο 1-1 για ακόμη ένα παιχνίδι ήταν σκιά του εαυτού του.

Σιμάνσκι (5): Έκανε πολλά χιλιόμετρα με καλές και κακές στιγμές στο παιχνίδι του.

Μάνταλος (8): Είχε διάθεση, έβγαλε ένταση στο παιχνίδι είχε πολύ καλές συνεργασίες με Τανκοβιτς, Γκαρσία και Ολιβέιρα πέτυχε και ένα γκολ μετά από εξαιρετική συνεργασία με τον Λιβάι.

Γκαρσία (8): δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα του Βόλου  κέρδισε το πέναλτι για το 4-1 ενώ έβγαλε και καλές συνεργασίες με τον αρχηγό.

Τάνκοβιτς (10): Έδωσε απαντήσεις για δεν παίζει περισσότερο χρόνο πέτυχε δύο υπέροχα γκολ ενώ με τον Μάνταλο βρισκόντουσαν με κλειστά μάτια.

Ολιβέιρα (8): Είχε ένταση στο παιχνίδι του έδωσε μάχες με τα αντίπαλα στόπερ.

Λόπες (5): Έπαιξε σαν αλλαγή στη του Νταντσένκο σαν δεξί μπακ λόγω μη εμπιστοσύνης στο Ραντόνια και μετά την αλλαγη του Μιτάι στη φυσική του θέση παίρνει πέντε για την προσπάθεια που έκανε στο διάστημα που αγωνίστηκε στη δεξιά πλευρά.

Ανσαριφάρντ (7): Βοήθησε και αμυντικά στο τελευταίο δεκάλεπτο ενώ είχε και δύο καλές στιγμές να σκοράρει και να κλειδώσει την πρόκριση.

Αλμπάνης (6): Καλός στο διάστημα που αγωνίστηκε αλλά πάλι ημιτελής στην τελική πάσα και στην μια τελική προσπάθεια που είχε στο παιχνίδι.

Σιμόες, Ραντόνια αγωνίστηκαν λίγο και βαθμολογούνται.

Μανόλο Χιμένεθ (6): Σωστές επιλογές στην αρχική ενδεκάδα με την χρησιμοποιήσει του Τάνκοβιτς και του Μάνταλου που έδωσαν δημιουργία στο παιχνίδι της ομάδας. Σωστές οι αλλαγές κατά τη διάρκεια του αγώνα  για τη διαχείριση των παικτών όπως έκανε στο παιχνίδι της Ριζούπολης.