Αρχική / ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ / Futsal / Ισοπέδωσε τον ΠΑΟ η ΑΕΚ στο κλειστό της Κυψέλης!

Ισοπέδωσε τον ΠΑΟ η ΑΕΚ στο κλειστό της Κυψέλης!

Η Ένωση χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα από τον ΠΑΟ,κέρδισε εκτός έδρας με 1-4,ξεκινώντας με νίκη το πρωτάθλημα.

Η ΑΕΚ ξεκίνησε τον αγώνα με τους Θεοφίλου,Αρτινό,Πάνου,Μάνο και Ντατή. Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της ΑΕΚ,καταγράφηκε στο 6ο λεπτό με τον Μάνο,ο οποίος με σούτ από κοντά,μετά από λάθος στην άμυνα του ΠΑΟ,δεν κατάφερε να ευστοχήσει. Λίγο μετά,ο Ντατής είχε χαμένο τετ-ατετ, ο οποίος μόνος του με τον τερματοφύλακα πλάσαρε ψηλά αουτ. Στο 9′ λεπτό όμως, ο Ντατής έβγαλε την ασίστ από τα αριστερά στον Μάνο, ο οποίος με αριστερό σουτ έκανε το 0-1.

Η ΑΕΚ,ανεβάζοντας στροφές,με παρόμοιο τρόπο κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της,με τον Χατζηφωτίου με σούτ στη κίνηση να κάνει το 0-2. Στο 19′ και πάλι ο Μάνος έχασε τεράστια ευκαιρία για το 0-3,καθώς πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και μετά από σουτ του Πάνου,στην επαναφορά δεν κατάφερε να σκοράρει. Λίγο αργότερα,ο ΠΑΟ λόγω 6ου φάουλ της ΑΕΚ,πήγε στη δεκάμετρο,όμως ο Θεοφίλου για άλλη μια φορά ήταν εκεί και στην αντεπίθεση ο Μάνος με συρτό σουτ έκανε το 0-3.

Στο πρώτο μέρος λοιπόν,είδαμε μια ΑΕΚ πιο έτοιμη από τον ΠΑΟ και με πρωταγωνιστές τους Μάνο και Πάνου,πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη με 0-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο,ο ρυθμός του αγώνα ήταν εμφανώς χαμηλότερος,με την ΑΕΚ να κατεβάζει ταχύτητα. Στο 31 μετά από λάθος του Θανασάι,ο ΠΑΟ βρέθηκε κοντά στο γκόλ,όμως ο Θεοφίλου σταμάτησε τον επιθετικό του ΠΑΟ από κοντά.,ενώ λίγο αργότερα και πάλι ο Θεοφίλου έσωσε την ΑΕΚ με διπλή επέμβαση μετά από συνεχόμενα σουτ του ΠΑΟ. Στο 32′,η ΑΕΚ απείλησε για πρώτη φορά στο δεύτερο ημίχρονο,με σουτ του Πάνου από τα αριστερά. Στο 34′,ο Μάνος έκανε το 0-4 για την ΑΕΚ,καθώς μετά από κόρνερ,έκανε το σουτ στη κίνηση,σημειώνοντας το χατ-τρικ. Λίγα δευτερόλεπτα αργότερα,ο ΠΑΟ έκανε το 1-4 μετά από λάθος του Ντατή και σκόρερ τον Γκρίτζαλη,με το 1-4 να μην αλλάζει μέχρι το τέλος της αναμέτρησης και την ΑΕΚ να πανηγυρίζει μια μεγάλη νίκη!