Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Κ17: Πιο κοντά στο Final Four της Super League

Κ17: Πιο κοντά στο Final Four της Super League

Νίκησε τον ΠΑΟ με 1-3 εκτός έδρας για να το πετύχει.

Η ομάδα Κ17 της «Ένωσης» κέρδισε με 1-3 τον Παναθηναϊκό στις εγκαταστάσεις του Κορωπίου και έκανε ένα βήμα πιο κοντά στην πρόκρισή της στο Final Four της Super League, όπου θα συναντήσει τους ΠΑΟΚ, Άρη και ΟΣΦΠ σε περίπτωση νίκης στον αγώνα που της απομένει, αυτόν απέναντι στον Βόλο σε ουδέτερη έδρα.

Οι «κιτρινόμαυροι», παρά το ότι βασίστηκαν και πάλι σε παιδιά γεννημένα το 2006, κυριάρχησαν στο πρώτο ημίχρονο. Πιο συγκεκριμένα, άνοιξαν το σκορ στο 8ο λεπτό με δράστη τον Ψυρόπουλο, έπειτα από κόρνερ του Κολιμάτση, στο 34′ ο Αναργύρου κράτησε το 0-1 αποκρούοντας πέναλτι του Ρομάνο, ενώ στο 45′ ο Ελέζι με εντυπωσιακό τρόπο, διαμόρφωσε το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο, το «τριφύλλι» μείωσε στο 53′ με τον Γεωργουλάκη, αλλά ο «Δικέφαλος», παρά το γεγονός ότι έκανε πολλές αναγκαστικές αλλαγές λόγω της καταπόνησης που υφίσταντο οι παίκτες του παίζοντας σε χόρτο, κατάφερε να κλειδώσει το ματς με φάουλ του Παλαιολόγου στο 83ο λεπτό.

Η σύνθεση των «κιτρινόμαυρων»:

ΑΕΚ (Πέτρος Τασουνίδης): Αναργύρου, Κολυφέτης, Τσαραμανίδης (60′ Σέχου) Ψυρόπουλος, Χατζηνικολάου, Ντάνι (77′ Μπούσιος) Κολιμάτσης (60′ Παναγιωτόπουλος) Σαρρής, Παλαιολόγου, Ανδριώτης (65′ Ράπτης) Ελέζι (77′ Ψυχογιός).

Γεννήθηκα τον Ιούλιο του 2000. Παρά το γεγονός ότι είμαι μόλις 10 λεπτά από το Στάδιο Καραϊσκάκη με τα πόδια, αγάπησα και συνεχίζω να αγαπώ την ΑΕΚ. Το πάθος μου για το γράψιμο και τον Δικέφαλο Αετό με οδήγησαν σε αυτό το site. Είμαι επίσης απόφοιτος του τμήματος Διεθνών Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών του Παντείου Πανεπιστημίου και λάτρης της Ιστορίας. Τιμή μου που συνεργάζομαι με την ομάδα του AEKPASSION, η οποία με αγκάλιασε από την πρώτη στιγμή.

Οι ευχές της «Ένωσης» για τον Πόνσε (pic)!

Τα 27 κλείνει σήμερα ο Αργεντίνος φορ- Δείτε τη σχετική ανάρτηση της ΠΑΕ.     …