Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Κράτησαν τα γκολ για το τέλος ΑΕΚ Β’ και Αιγάλεω

Κράτησαν τα γκολ για το τέλος ΑΕΚ Β’ και Αιγάλεω

Ζόρικη ισοπαλία ήταν αυτή που πήρε η ΑΕΚ μέσα στην έδρα του Αιγάλεω το «Σταύρος Μαυροθαλασσίτης» καθώς έφτασε το τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού για να ισοφαρίσει σε 1-1.

Η ΑΕΚ Β’ και το Αιγάλεω φύλαγαν τα γκολ του αγώνα για το τέλος. Το Αιγάλεω ως γηπεδούχος ομάδα, έχασε τις ευκαιρίες της και είχε κάποιες φάσεις χωρίς όμως να καταφέρνει να βρει δίχτυα. Στο 86’ο λεπτό όμως μετά από πολύ σοβαρό λάθος της άμυνας της ΑΕΚ Β΄ των Σταμούλη και Γκίνη, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Τριμμάτης και έκανε σε κενή εστία το 1-0.

Η ισοφάριση για την ΑΕΚ ήρθε πραγματικά στην εκπνοή του αγώνα, όταν ο Γερολέμου βρήκε τον Γάλλο, Γιανίς Αμούρ ο οποίος με δυνατό βολέ έκανε το 1-1 στο 90+4.

Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία για την ΑΕΚ Β’ στο πρωτάθλημα η οποία παραμένει πρώτη με 25 βαθμούς όσους έχει και ο Λεβαδειακός, ενώ καραδοκεί με 23 η Καλαμάτα έχοντας αγώνα λιγότερο.

Η εξέλιξη του αγώνα σύμφωνα με τα στοιχεία της ΠΑΕ ΑΕΚ:

Έναρξη του ματς.
16’ Έπειτα από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα έφτασε στον Καθάριο μέσα στην περιοχή, αυτός έκανε το σουτ, αλλά ο Γκίνης απέκρουσε εντυπωσιακά!
25’ Ο Τσιλιγκίρης εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ και η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκίνη.
31’ Ο Ραντόνια έκανε μια σέντρα από αριστερά, ο Ιατρούδης δοκίμασε να κάνει ένα ανάποδο ψαλίδι, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
Λήξη πρώτου μέρους.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
52’ Ο Καθάριος έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, ο Αρβανίτης έβαλε το κεφάλι και απομάκρυνε σε κόρνερ.
53’ Ο Χριστόπουλος μπήκε στην περιοχή, έφτασε απέναντι από τον Σικαλιά, πλάσαρε, αλλά ο τερματοφύλακας του Αιγάλεω απέκρουσε σε κόρνερ!
54’ Έπειτα από την εκτέλεση του κόρνερ ο Ραντόνια πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Σικαλιάς με σωστή τοποθέτηση μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
60’ Ο Γερολέμου εκτέλεσε κόρνερ, η μπάλα κατέβηκε στην καρδιά της περιοχής, ο Αρβανίτης έκανε ένα γυριστό σουτ, αλλά αυτή πέρασε άουτ.
75’ Ο Μπάμπης κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, έκανε το γυριστό σουτ, αλλά την έστειλε πάνω από το τέρμα του Σικαλιά.
79’ Δυνατό σουτ του Τριμμάτη έξω από την περιοχή, ο Γκίνης απέκρουσε.
86’ Ο Σταμούλης γύρισε τη μπάλα με το κεφάλι χωρίς να υπολογίσει σωστά τη θέση του Γκίνη και ο Τριμμάτης σε κενό τέρμα έκανε με πλασέ το 0-1.
90+3’ Ο Ιατρούδης έκανε σέντρα από δεξιά, ο Αμούρ κατέβασε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ και την έστειλε στο δοκάρι και στα δίχτυα για το 1-1!

90+5′ Λήξη του αγώνα.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΚ: Γκίνης, Σταμούλης, Κορνέζος, Αρβανίτης, Μπούσης (27′ λ.τ. Ραντόνια), Μουστακόπουλος, Μπάμπης (89′ Χριστόπουλος Απ.), Γκαρσία (82′ Αμούρ), Γερολέμου, Χριστόπουλος Ευθ., Ιατρούδης.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σικαλιάς, Παπουτσογιαννόπουλος, Παπανικόλας, Βλάχος, Αναστασίου, Λάσκαρης, Καθάριος (58′ Καββαδίας), Πιαστόπουλος, Τριμμάτης, Τσιλιγκίρης (71′ Βουκελάτος), Αρναρέλλης.

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Ανδριανός (ΕΠΣ Αχαϊας)
Βοηθοί: Σπήλιος Οικονόμου (ΕΠΣ Αχαϊας) Δημήτρης Κύριος (ΕΠΣ )
4ος: Αγγελος Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)