Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Μοναδική καλύτερη άμυνα στην Ευρώπη πλέον η AEK!

Μοναδική καλύτερη άμυνα στην Ευρώπη πλέον η AEK!

Μετά και την ισοπαλία της Μπαρτσελόνα απέναντι στην Εσπανιόλ.

Η «Ένωση» διαθέτει από σήμερα την κορυφαία άμυνα σε όλη την Γηραιά Ήπειρο! Αυτό συνέβη, διότι οι δύο ομάδες με τις οποίες μοιραζόταν την κορυφή, ο ΠΑΟ και η Μπαρτσελόνα, δέχθηκαν γκολ στους αγώνες στους οποίους συμμετείχαν (απέναντι σε ΟΦΗ και Εσπανιόλ αντίστοιχα). Αυτό σημαίνει πως η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα παραμένει στα μόλις 5 γκολ παθητικό μετά και την σαρωτική νίκη στο Βόλο με 0-4 επί της τοπικής ομάδας, ενώ κατέχει την κορυφή και στο μέσο όρο απαραβίαστης εστίας, με ένα γκολ ανά 270 λεπτά. Σίγουρα μια πολύ καλή επίδοση, δεδομένου του επιθετικού στυλ που εφαρμόζει ο «Πελάδο».

Γεννήθηκα τον Ιούλιο του 2000. Παρά το γεγονός ότι είμαι μόλις 10 λεπτά από το Στάδιο Καραϊσκάκη με τα πόδια, αγάπησα και συνεχίζω να αγαπώ την ΑΕΚ. Το πάθος μου για το γράψιμο και τον Δικέφαλο Αετό με οδήγησαν σε αυτό το site. Είμαι επίσης απόφοιτος του τμήματος Διεθνών Ευρωπαϊκών και Περιφερειακών Σπουδών του Παντείου Πανεπιστημίου και λάτρης της Ιστορίας. Τιμή μου που συνεργάζομαι με την ομάδα του AEKPASSION, η οποία με αγκάλιασε από την πρώτη στιγμή.

Ποδόσφαιρο Γυναικών: Ζωντανά ο τελικός Κυπέλλου ΠΑΟΚ – ΑΕΚ (vid)

Παρακολουθήστε ζωντανά με εικόνα και ήχο τον σπουδαίο αγώνα.