Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Το γκολ του Αραούχο με την ΑΕΚ Β’ (vid)
Marios Vasilopoulos Photography

Το γκολ του Αραούχο με την ΑΕΚ Β’ (vid)

Δείτε το τέρμα του αρχηγού του «Δικέφαλου», αγωνιζόμενος με την ομάδα του Νίκου Κούστα.

Ο Σέρχιο Αραούχο αγωνίστηκε σήμερα με την ΑΕΚ Β΄ κατόπιν δικής του επιθυμίας και με την συγκατάθεση του Ματίας Αλμέιδα, προκειμένου να βρει παραπάνω αγωνιστικά λεπτά από αυτά, που έπαιρνε στα τελευταία παιχνίδια του στην πρώτη ομάδα ερχόμενος από τον πάγκο, για να πάρει αυτοπεποίθηση και να είναι σε φουλ ετοιμότητα για τους προσεχείς αγώνες στα Play-off.

Ο «Τσίνο» λοιπόν έπαιξε σε όλο το 90λεπτο της αναμέτρησης σκοράροντας το πρώτο τέρμα της ΑΕΚ Β’ με κεφαλιά ύστερα από ασίστ του Μαχαίρα, ανοίγοντας τον δρόμο για την εύκολη επικράτηση της «Ένωσης» με 4-0 απέναντι στον Απόλλων Πόντου στο πλαίσιο της 21ης εξ’ αναβολής αγωνιστικής του Βόρειου Ομίλου της Superleague 2.

Δείτε εδώ το γκολ του Αραούχο:

Γεννημένος το 2002 στην περιοχή Τούμπα στην Θεσσαλονίκη. Σπουδάζω στο τμήμα Δημοσιογραφίας και ΜΜΕ του ΑΠΘ. Σκοπός μου είναι να ασχοληθώ ενεργά με την αθλητική δημοσιογραφία και ευχαριστώ την οικογένεια του AEKPASSION που μου έδωσε την ευκαιρία να είμαι ένας από τους συντελεστές του. Άλλωστε δεν θα μπορούσε να είναι διαφορετικό για μένα αφού τα γράμματα Α.Ε.Κ. αντιπροσωπεύουν τα πάντα στην ζωή μου.

«Κόκκινο» κόμπλεξ με κάθε επισημότητα, εξώδικο του Ολυμπιακού για να ασκηθεί δίωξη στον Αλμέιδα!

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός απέστειλε εξώδικο στην ΕΠΟ για να τιμωρηθεί ο Αλμέιδα και να απουσιάζει …