Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Το πήρε αήττητη η Βασίλισσα!

Το πήρε αήττητη η Βασίλισσα!

Τελικά ποιο εύκολα απ’ ότι θα φανταζόταν κανείς και με δεδομένο τις πολλές απώλειες στο ρόστερ της από τραυματίες και διεθνείς η Ένωση είναι η νικήτρια του τουρνουά “ΟΠΑΠ Νεόφυτος Χανδριώτης”

Εμφανώς κουρασμένη η Ένωση από τα διαδοχικά παιχνίδια κινδύνεψε να χάσει ένα παιχνίδι που φαινόταν μέχρι τη στιγμή που έφτασε στους 68 πόντους στο τέλος της 3ης περιόδου. Ένα καλό δεκάλεπτο την οδήγησε στη παράταση με 84-84 τελικό σκορ.

Εκεί προηγήθηκε 1:30″ πριν τη λήξη με 89-96 και στα 45″ με το σκορ 94 – 96 χρειάστηκε ένα απίθανο γκολ φάουλ του Γκρίφιν όπου μετέτρεψε σε 94-99 το σκορ το οποίο ολοκληρώθηκε 95-99 με μια βολή από μεριάς Μακάμπι.