Αρχική / ΒΟΛΕΪ / Βόλεϊ γυναικών: νίκη στη Σαντορίνη με 3-0 σετ, ουσιαστικά χωρίς αγώνα

Βόλεϊ γυναικών: νίκη στη Σαντορίνη με 3-0 σετ, ουσιαστικά χωρίς αγώνα

Η ΑΕΚ ταξίδεψε στη Σαντορίνη για τον αγώνα με το ΑΟ Θήρας, έπαιξε δύο πόντους και νίκησε με 0-3.

Ο ΑΟ Θήρας αντιμετώπιζε προβλήματα με κορωνοϊό, με αποτέλεσμα να έχει στη διάθεσή του μόλις έξι παίκτριες. Μετά την έναρξη του αγώνα, μια αθλήτρια των γηπεδούχων δήλωσε αδιαθεσία με αποτέλεσμα να μην μπορεί να διεξαχθεί ο αγώνας και την ΑΕΚ να παίρνει τους τρεις βαθμούς.

Η ενημέρωση της ΑΕΚ για την εξέλιξη του αγώνα αναφέρει χαρακτηριστικά: «Η ΑΕΚ ενημερώνει ότι η αναμέτρηση της γυναικείας ομάδας Βόλεϊ του Συλλόγου κόντρα στον ΑΟ Θήρας κατακυρώθηκε υπέρ της ομάδας μας με σκορ 3-0 σετ, λόγω έλλειψης αθλητριών της αντίπαλης ομάδας».