Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Δεύτερο γκολ για τον Νεντελτσεάρου (vid)

Δεύτερο γκολ για τον Νεντελτσεάρου (vid)

Ονειρική βραδιά για τον παίκτη της ΑΕΚ με την Εθνική Ρουμανίας, καθώς ότι δεν έχει κάνει καιρό τώρα το κάνει σήμερα κόντρα στους Λευκορώσους. Στο 31’ο λεπτό του αγώνα σκόραρε με τα πόδια από κοντά, ενώ στο δεύτερο μέρος ο παίκτης της Ένωσης βρήκε πάλι δίχτυα στο 56’ο λεπτό με κοντινό πλασέ μετά από ασίστ του Φλορίν Τανάσε.

Αν το γκολ με τον ΟΦΗ που πέτυχε ο Ρουμάνος θεωρήθηκε σπάνιο, μόνο αυτό δεν ήταν. Ο Νεντελτσεάρου φαίνεται πως είναι σε φόρμα κάτι που θα βοηθήσει την ΑΕΚ στην περίοδο αυτή. Δεν έφτανε το ένα γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο καθώς σε αντεπίθεση ο παίκτης της Ένωσης έφυγε από τα δεξιά όπως επιτίθεται η ομάδα του μπήκε στην περιοχή και και εκμεταλλεύτηκε απόκρουση του τερματοφύλακα, και από κοντά πλάσαρε για το εμφατικό 5-0.

Δεν θα μπορούσε η ΑΕΚ να μην αισθάνεται περήφανη από τη στιγμή που ένας παίκτης της σκοράρει όχι μια αλλά δύο φορές σε έναν αγώνα και μάλιστα στον πρώτο από τους αγώνες που θα δώσει η Ρουμανία. Η ΑΕΚ θέλει και έχει ανάγκη να κερδίζει παίκτες στο ρόστερ της συνεχώς για να έχει ο Ιταλός προπονητής επιλογές. Τέτοιες εμφανίσεις λοιπόν αναπτερώνουν το ηθικό του παίκτη για τη συνέχεια.