Αρχική / AEKPASSION / Ένας «διαστημικός» Λάνγκφορντ την οδηγεί στο ημίχρονο!

Ένας «διαστημικός» Λάνγκφορντ την οδηγεί στο ημίχρονο!

Ο Αμερικανός γκαρντ κάνει ένα φανταστικό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τη Στρασμπούργκ και οδηγεί την ΑΕΚ προς τη νίκη.

Η γαλλική ομάδα βρισκόταν μπροστά σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και ήλπιζε να πάει με το προβάδισμα στα αποδυτήρια. Λογάριαζε όμως χωρίς τον ξενοδόχο Κιθ, που με ρεσιτάλ στα τελευταία λεπτά της 2ης περιόδου, έβαλε τη Βασίλισσα σε θέση οδηγού με τη λήξη του ημιχρόνου(39-36). Ο Λάνγκφορντ έχει πετύχει 15 πόντους και 1 καθοριστικό κλέψιμο σε 14 λεπτά συμμετοχής και έχει ήδη προειδοποιήσει τους Γάλλους ότι στο ματς κουμάντο κάνει αυτός!