Αρχική / AEKPASSION / «Κιτρινόμαυρες» Βαθμολογίες (pics)

«Κιτρινόμαυρες» Βαθμολογίες (pics)

Το ΑΕΚPASSION σας παρουσιάζει τις αναλυτικές βαθμολογίες των «κιτρινόμαυρων» τμημάτων μετά την αγωνιστική δράση του Σαββατοκύριακου.

Με μία νίκη στο βόλεϊ γυναικών και μια ισοπαλία στο ποδόσφαιρο ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις των «κιτρινόμαυρων» τμημάτων για το Σάββατο 27 Φεβρουαρίου και την Κυριακή 28 Φεβρουαρίου 2021.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Στο Αθηναϊκό ντέρμπι η Ένωση αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με τον Παναθηναϊκό στο “Απόστολος Νικολαϊδης” στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Superleague Interwetten. Σε ένα παιχνίδι με φτωχό θέμα, οι «πράσινοι» άνοιξαν το σκορ στο 58′ με σουτ του Βέλεθ μέσα από την περιοχή, ενώ  η απάντηση των παικτών του Χιμένεθ ήρθε 15 λεπτά αργότερα χάρη σε ατομική ενέργεια του Λιβάι Γκαρσία, ο οποίος έφερε το ματς στα ίσα, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το σφύριγμα της λήξης. Πλέον, η ΑΕΚ βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας στο -13(!) από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό, ο οποίος όμως έχει ένα ματς λιγότερο.

ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Σε «περίπατο» εξελίχθηκε ο αγώνας της γυναικείας ομάδας βόλεϊ της ΑΕΚ κόντρα στη Θέτιδα για τη 10η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών, καθώς οι «κιτρινόμαυρες»  επικράτησαν με 3-0 σετ  φτάνοντας έτσι τους 15 βαθμούς στο Πρωτάθλημα. Οι αθλήτριες του Κώστα Αρσενιάδη είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο σετ και με τοπ σκόρερ την Μαυροβούνια Νικολέτα Πέροβιτς (18π.) και την Αριάνα Πιρβ (16π.) έφθασαν στη τελική επικράτηση. Η Ένωση μετά την εν λόγω νίκη βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα σετ: 3-0 (25-18, 25-20, 25-21)