Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Νίκη 3-1 επί του Πανιωνίου η ΑΕΚ Κ16

Νίκη 3-1 επί του Πανιωνίου η ΑΕΚ Κ16

Με πειστική εμφάνιση η ομάδα Κ16 των ακαδημιών της ΑΕΚ έφτασε στη νίκη με σκορ 3-1 απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Πανιωνίου στον σημερινό αγώνα στα Σπάτα.

Αναλυτικά:

Η ομάδα Κ16 της ΑΕΚ νίκησε με 3-1 την αντίστοιχη του ΓΣ Πανιώνιος σε αγώνα για το τουρνουά Attica στα Σπάτα. Σκόρερ για την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο ο Σοφοκλής Μιχόπουλος με πλασέ από πλάγια θέση και ο Μανώλης Τσόκρης με ωραία κίνηση και σουτ έξω από την περιοχή, μετά από εντυπωσιακή ατομική ενέργεια του Μάριου Μιτάι. Μείωσε προσωρινά ο Πανιώνιος, αλλά ήρθε το 3-1 λίγο πριν τη λήξη. Σκόρερ ο Ηλίας Βαφειάδης από σέντρα του Αγγελου Κασιόλα.

H σύνθεση της ΑΕΚ:

Κυριτσάς, Κανελλόπουλος, Τσαχματιώτης, Μιτάι, Γιαννακού, Καλτσάς, τσιόκρης, Σαράντης, Μιχόπουλος, Πάπα, Χριστόπουλος.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Σκαμπαρδώνης, Βαφειάδης, Κασιόλας, Πρωτούλης, Λεμονής, Κοκοτσάκης, Μαρκοπουλιώτης, Μπάλλας.