Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Νίκη στο φινάλε για την Κ19 της ΑΕΚ επί του Άρη

Νίκη στο φινάλε για την Κ19 της ΑΕΚ επί του Άρη

Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν το τρίποντο της νίκης χάρη σε τέρμα του Κοντορουχά στο 86′.

Η ΑΕΚ επικράτησε με 1-0 του Άρη στο Δημοτικό Στάδιο Γαλατσίου για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Αυτή ήταν η έβδομη νίκη στη σειρά με ένα ακόμα γκολ στα τελευταία λεπτά για την Ένωση, η οποία πλέον βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, το πρώτο ημίχρονο κύλησε μέσα σε απόλυτη αγωνιστική ισορροπία και με τον Άρη να είναι αυτός που είχε τις καλύτερες ευκαιρίες, σε αντίθεση με το δεύτερο μέρος όμως, καθως η αγωνιστική βελτίωση της ΑΕΚ ήταν κατακόρυφη.

Για να φτάσουμε στο 86ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Μούτσα βρήκε με κάθετη μπαλιά μέσα στην περιοχή τον Τάσο Κοντορουχά και αυτός με άψογο τελείωμα σημείωσε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

ΑΕΚ (Γενναίος  Καραχάλιος): Μαρίνης, Χατζηνικολάου, Γιαννούλης (64′ Σβίγκος) Αντωνόπουλος, Βαλκάνης, Μαρούτσης, Κυρσανίδης (46′ Μούτσα) Κρουσελνίτσκι (56′ Γεωργόπουλος) Α. Γεωργέας (56′ Ανδρικόπουλος) Κοντάκης (46′ Βασίλας) Κοντορουχάς.

Γεννημένος στο Περιστέρι, είμαι απόφοιτος του Τμήματος Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας του Πανεπιστημίου Αιγαίου έχοντας μεταπτυχιακό στη Σχολή Μηχανικών Πληροφορικής και Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής. Με οικογενειακές καταβολές από τον Πόντο και παππούδες πρόσφυγες δεν θα μπορούσα να υποστηρίζω άλλη ομάδα πέρα από την προσφυγομάνα ΑΕΚ. Θέλω να συγχαρώ όλα τα παιδιά για την αξιέπαινη προσπάθεια που κάνουν στο aekpassion.gr και να τους ευχαριστήσω για την ευκαιρία που μου έδωσαν, ώστε να συμπορευτώ μαζί τους σε αυτό το υπέροχο «κιτρινόμαυρο» ταξίδι.