Αρχική / AEKPASSION / Όταν η ΑΕΚ επικρατούσε του Καρβαχάλ με ανατροπή στο 93′! (vid)

Όταν η ΑΕΚ επικρατούσε του Καρβαχάλ με ανατροπή στο 93′! (vid)

Μια φορά έχει βρεθεί αντιμέτωπος με την Ένωση ο νυν τεχνικός της Μπράγκα και ηττήθηκε με δύο γκολάρες στις καθυστερήσεις!

Ο Κάρλος Καρβαχάλ θα αντιμετωπίσει την ΑΕΚ για δεύτερη φορά στην καριέρα του ως πρώτος προπονητής, καθώς το μακρινό 2008 είχε αναλάβει τον Αστέρα Τρίπολης και ηττήθηκε στο ΟΑΚΑ με 2-1, σε ένα παιχνίδι που τα είχε όλα!

Οι «Αρκάδες» προηγήθηκαν στο 68ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαρσελάο και την μπάλα να περνά για χιλιοστά την γραμμή της εστίας του Σάχα. Η Ένωση, βλέποντας τον χρόνο να περνά και να μην καταφέρνει να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα ανέβασε και τον Μαϊστόροβιτς μπροστά για να εκμεταλλευτεί το ύψος του. Ένα πλάνο που βγήκε πετυχημένο, καθώς ο Σουηδός στόπερ βρέθηκε στο 90ο λεπτό στην καρδιά της περιοχής, πήρε την κεφαλιά από γέμισμα του Σκόκο και έφερε το ματς στα ίσα!

Το παιχνίδι όμως δεν είχε τελειώσει… Μετά από κόρνερ στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων, ο Αμπάρης έδιωξε ενστικτωδώς σουτ του Αλεξόπουλου μέσα από την περιοχή και μετά από ολιγωρία της άμυνας των φιλοξενούμενων, η μπάλα βρέθηκε στον Τζιμπούρ, ο οποίος με ανάποδο ψαλίδι ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή στο 93′! Εννέα μέρες αργότερα, ο Καρβαχάλ αποτέλεσε παρελθόν από τον Αστέρα, «πληρώνοντας» τα συνεχόμενα ανεπιτυχή αποτελέσματα.