Αρχική / AEKPASSION / Πέρασαν και από τη Δράμα οι Ευρωκυπελλούχοι

Πέρασαν και από τη Δράμα οι Ευρωκυπελλούχοι

Το ασταμάτητο τρένο του Δημήτρη Δημητρούλια πέρασε και από τη Δράμα νικώντας τον τοπικό Χιλιώτη με 29-35.

Δεύτερη νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια για την ΑΕΚ στα play-off της Handball League, η οποία δε δυσκολεύτηκε να κάμψει τις όποιες αντιστάσεις του Χιλιώτη Δράμας. H ομάδα μας κρατούσε πάντα την πρωτοπορία στο σκορ εκτός από το 8-7 που προγήθηκε η Δράμα. Το ημίχρονο έκλεισε με την ΑΕΚ μπροστά με διαφορά 5 γκολ(12-17).

Στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά έφτασε ακόμα και τα 9 γκολ(16-25) αλλά κάποιες λάθος επιλογές στην επίθεση σε συνδυασμό με 2 γκολ της Δράμας σε κενό τέρμα λόγω δίλεπτων αποβολών παικτών της ΑΕΚ, έριξαν τη διαφορά στα τρία γκολ(25-28) μπαίνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο. Τελικά η ΑΕΚ διατήρησε τον έλεγχο του παιχνιδιού και στο τέλος πανηγύρισε μία ακόμα νίκη στη φετινή ξέφρενη πορεία της σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-6, 5-7, 9-11, 10-13, 12-17 (ημιχρ.), 15-20, 16-23, 22-27, 25-28, 27-31, 29-35.