Αρχική / ΕΥΡΩΠΗ | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ / Σιμόες: «Μπορούσαμε την νίκη, πάμε για την πρόκριση»

Σιμόες: «Μπορούσαμε την νίκη, πάμε για την πρόκριση»

Ο αρχηγός της ΑΕΚ μίλησε για την καλή εικόνα του δευτέρου ημιχρόνου, την συζήτηση που είχαν οι παίκτες με τον Χιμένεθ στο ημίχρονο, αλλά και την πεποίθησή του πως η Ένωση μπορεί να πάρει την πρόκριση.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Σήμερα μπορούσαμε να πάρουμε κάτι καλύτερο, τη νίκη. Μπήκαμε φοβισμένα στο ματς αλλά με το χρόνο αποκτήσαμε αυτοπεποίθηση, κάναμε ένα καλό δεύτερο ημίχρονο και παρότι η Ντιναμό με μια ευκαιρία μας έβαλε ένα γκολ, νομίζω σε γενικές γραμμές κάναμε καλό παιχνίδι.

Πλησιάσαμε στο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Εμείς προσπαθούσαμε να επιστρέψουμε στο ματς, η Ντιναμό προσπαθούσε να το τελειώσει. Βοήθησε σίγουρα αυτό που συζητήσαμε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο ότι μπορούμε να αλλάξουμε την εικόνα μας. Ο προπονητής μας βοήθησε να πιστέψουμε ότι το μπορούμε και γι αυτό τα καταφέραμε.

Η Ντιναμό είναι μια δυνατή ομάδα, απέδειξε ότι αξίζει το σεβασμό μας αλλά το ίδιο αποδείξαμε και εμείς, ότι είμαστε μια ομάδα που αξίζει σεβασμό. Τώρα, πάμε στο Κίεβο για να κάνουμε το παιχνίδι μας και μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση».