Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου οι Μάγκες

Στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου οι Μάγκες

Νίκησαν το Ζαφειράκη στη Νάουσα με 25-36 και πέρασαν στην προημιτελική φάση.

Η ΑΕΚ από την αρχή πήρε κεφάλι στο σκορ και δεν έδωσε δικαίωμα στους γηπεδούχους να αμφισβητήσουν την ανωτερότητά της. Με τους νεαρούς Ορφέα Τσάκαλο και Γιάννη Μπεκιάρη στη σύνθεσή της(που αντικατέστησαν τους Βραζάλιτσα και Μυλωνά), η ΑΕΚ ήταν πολύ καλή επιθετικά και οι γηπεδούχοι δε μπόρεσαν σε καμία περίπτωση να ακολουθήσουν το ρυθμό της. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 11-18 και κρατώντας το ίδιο υψηλό επίπεδο απόδοσης και στο δεύτερο ημίχρονο, έκλεισε τον αγώνα με την τελική διαφορά των έντεκα γκολ.