Αρχική / AEKPASSION / Τα highlights του ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (vid)

Τα highlights του ΠΑΟΚ-ΑΕΚ (vid)

Τα γκολ και οι σημαντικότερες φάσεις από την ρεβάνς του ημιτελικού του Κυπέλλου Ελλάδας στην Τούμπα.

Η ΑΕΚ γνώρισε την ήττα με 2-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα και αποκλείστηκε από την συνέχεια της διοργάνωσης. Η ομάδα του Γκαρσία ήταν αυτή που σε τελική ανάλυση πήρε το εισιτήριο και θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό στον τελικό.

Το σκορ άνοιξε στο Γαλανόπουλος στο 69ο λεπτό, όμως ένα λάθος από την Ένωση έδωσε την ευκαιρία στον Κρμέντσικ στο 84ο λεπτό να φέρει το παιχνίδι στα ίσα. Ενώ, στις καθυστερήσεις η εστία του Παναγιώτη Τσιντώτα λαβώθηκε εκ νέου αυτή τη φορά από τον Ζίβκοβιτς που διαμόρφωσε και το τελικό 2-1.