Αρχική / ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ / Τρίτο γκολ για τον Βόλο κόντρα στην ΑΕΚ!

Τρίτο γκολ για τον Βόλο κόντρα στην ΑΕΚ!

Καθόλου καλά δεν πηγαίνει το φιλικό παιχνίδι της Ένωσης απέναντι στον Βόλο, καθώς η ομάδα του Μιλόγεβιτς ηττάτε με 3-1 από το 60’ο λεπτό.

Χωρίς να φτάνει το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου, ο Βόλος μπήκε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο χωρίς να φοβάται την ΑΕΚ και έγραψε το 2-0 άμεσα στο 49’ο λεπτό. Οι Θεσσαλοί, μετά το γκολ του Μπαριέντος, βρήκαν δίχτυα με τον Πάολο Φερνάντεζ. Ο Φερνάντεζ μέσα από την περιοχή έβαλε γκολ για την ομάδα του Βόλου σοκάροντας την ΑΕΚ.

Η ομάδα του Μιλόγεβιτς βρήκε δίχτυα άμεσα στο 53’ο λεπτό. Ο Άμραμπατ, έβγαλε όμορφη σέντρα από τα δεξιά και ο Μουαμέρ Τάνκοβιτς με κεφαλιά έκανε το 2-1. Ο Φερνάντεζ ωστόσο είχε άλλη γνώμη για πιθανή ισοφάριση της ΑΕΚ και στο 60’ο λεπτό έκανε το 3-1 με ατομική προσπάθεια δημιουργώντας προβλήματα στην άμυνα της ΑΕΚ.