Αρχική / ΧΑΝΤΜΠΟΛ / Αερωπός Man Dynamic – ΑΕΚ 22-27

Αερωπός Man Dynamic – ΑΕΚ 22-27

H AEK επικράτησε σχετικά εύκολα στην έδρα του Αερωπού

Οι “μάγκες” επικράτησαν της ομάδας του Αερωπού  με διαφορά 5 τερμάτων στην Έδεσσα και έκαναν το απόλυτο μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα. Παρόλλο που ο Αερωπός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι το οποίο σημαδεύθηκε από πολλές ισοπαλίες, η ΑΕΚ κατάφερε με αποτελεσματικότερη άμυνα και επίθεση στην συνέχεια να πάρει κεφάλι στο σκορ. Έτσι πήγε στο ημίχρονο με σκορ 9-13.

Στο 2ο ημίχρονο Η ΑΕΚ μπήκε ακόμα πιο δυνατά και αύξησε την διαφορά μέχρι και στους 8 πόντους. Το τελικό σκορ έπεσε στους 5 (22-27).

Δήμος Καμσής
Ονομάζομαι Δήμος Καμσής και γεννήθηκα στην Αθήνα το 1997. Σπουδάζω στο τμήμα Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στην Μυτιλήνη. Με ρίζες από την Πόλη, δεν θα μπορούσα να υποστηρίζω άλλη ομάδα από αυτήν του Δικεφάλου. Άρχισα να πηγαίνω στο γήπεδο από το 2004 και από τότε το μικρόβιο μπήκε... βαθιά μέσα στο αίμα μου. Κάποια χρόνια μετά μου κόλλησε όμως, και ένα άλλο μικρόβιο. Αυτό της δημοσιογράφος. Από τα χρόνια του Λυκείου,είχα μία τροπή προς τα εκεί, παρόλλο που δεν σπούδασα τελικώς δημοσιογραφια. Από το 2018 όμως,άρχισα να ασχολούμαι ερασιτεχνικά και άρχισα να γράφω σε διάφορα site. Η ευκαιρία που μου παρουσιάστηκε όμως με το AEK Passion, ο συνδυασμός δηλαδή ΑΕΚ και Δημοσιογραφίας αποτελεί παιδικό όνειρο.

Νικολαίδης: “Πρόκειται για παιχνίδια που δεν εκπροσωπείς μόνο την ΑΕΚ, αλλά ολόκληρη την Ελλάδα”

Ο ένας εκ των αρχηγών της Ένωσης μίλησε για τα Ευρωπαικά παιχνίδια των 2 επόμενων …