Αρχική / ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ / Ισόπαλη με τον Απόλλωνα Σμύρνης η ΑΕΚ Κ17

Ισόπαλη με τον Απόλλωνα Σμύρνης η ΑΕΚ Κ17

Η ομάδα του Ιβάν Νεντέλκοβιτς προηγήθηκε, ενώ έχασε ευκαιρίες στο φινάλε να πάρει τη νίκη.

Η Κ17 της ΑΕΚ ήρθε ισόπαλη 1-1 με την αντίστοιχη του Απόλλωνα Σμύρνης σε εντός έδρας αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ17 της Super League 2020-21 που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Αρτέμιδος.

Στο 42ο λεπτό ο Κυριάκος Κυρσανίδης άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια και ασίστ του Γιάννη Πιτιλάκου. Ένα λεπτό μετά ο Απόλλων Σμύρνης ισοφάρισε με τον Τσιχριτζή. Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ είχε μεγάλη ευκαιρία στο 77’ με τον Μούτσα που πλάσαρε άουτ ενώ στο 78’ ο Απολλων είχε δοκάρι με τον Τσιχριτζή. Στο 81ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ρηγόπουλος για τον Απόλλωνα Σμύρνης και η ΑΕΚ Κ17 έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη στο 90’ με τον Δεληγιαννίδη.

ΑΕΚ (Ιβάν Νεντέλκοβιτς): Μαρίνης, Αντωνόπουλος, Καραστέργιος, Τρέμμας (70’ Κοντάκης), Καραγιαννίδης, Χαλίλι, Κυρσανίδης (70’ Μούτσα), Πιτιλάκος, Κοντός (80’ Δεληγιαννίδης), Φωτόπουλος (46′ Μαχαίρας), Παπαθανασίου (46′ Λαντίκας)