Αρχική / ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ / Νίκη με άνεση για την ΑΕΚ!

Νίκη με άνεση για την ΑΕΚ!

Η Ένωση επικράτησε άνετα 28-21 του Δούκα για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Handball Premier, κερδίζοντας δύο πολύτιμους βαθμούς ενόψει συνέχειας.

Το ματς:

Το παιχνίδι ξεκίνησε αιφνιδιαστικά για την ΑΕΚ, καθώς ο Δούκας πήρε το προβάδισμα από την Ένωση με 3-2. Ωστόσο η ΑΕΚ, ανεβάζοντας την απόδοσή της, ισοφάρισε σε 3-3 και εν συνεχεία πήρε το προβάδισμα με 4-8. Η Ένωση ήλεγχε απόλυτα τον αγώνα και κατάφερε στο ημίχρονο να είναι στους +6 από την αντίπαλη ομάδα (9-15).

Με την έναρξη της επανάληψης, η ομάδα του Καματερού προσπάθησε να αντιδράσει και ως ένα σημείο τα κατάφερε, καθώς μείωσε τη διαφορά στα τρία γκολ (18-21). Παρ’όλη την πίεση, όμως, που άσκησαν οι γηπεδούχοι στους “κιτρινόμαυρους”, δεν κατάφεραν να βρεθούν μπροστά στο σκορ. Έτσι η Ένωση, κρατώντας μια διαφορά ασφαλείας καθ’όλη τη διάρκεια της επανάληψης και με κάποιες πολύ σωστές αμυντικές και επιθετικές προσπάθειες, κατάφερε τελικά να πάρει τους δύο βαθμούς της νίκης με τελικό σκορ 21-28 υπέρ της.